Nie wozisz prawa jazdy? A to błąd!

  wyświetleń 141,203

Moto Doradca

24 dni temu

Obecnie kierowca w Polsce nie musi posiadać przy sobie ani prawa jazdy, ani dowodu rejestracyjnego, ani polisy ubezpieczeniowej - ale dla własnego spokoju ducha mimo wszystko "prawko" miałbym przy sobie, a w tym filmie wyjaśniam dlaczego.
Zajrzyj do mnie na sociale :
- INSTAGRAM : motodoradca.tv/instagram
- FACEBOOK : motodoradca.tv/facebook
Subskrybuj kanał :
- MOTO DORADCA : motodoradca.tv/subskrybuj
Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, w polu dyskusja, czy też w grupie „moto doradcy”.
Komercyjne działania : wspolpraca@motodoradca.tv

Komentarze
nieznany 123
nieznany 123 11 dni temu
czy na policji moge sie dowiedziec czy strzeloiło mi zdiecie z fotoradaru
PrawkoOnline
PrawkoOnline 11 dni temu
Blankiet PJ, to jedno, ale mObywatel, a konkretniej mPojazd, to dopiero cyrk. Jestem właścicielem auta od 1,5 roku, w czasie nieprzekraczającym 14 dni wykonałem wszelkie wymagane prawem kroki po zakupie pojazdu, nawet wpis w Karcie Pojazdu mam, o dziwo, a w mPojazd nie mam danych pojazdu. Gdy zgłosiłem sprawę do operatora mPojazd okazalo się, że wg nich wszystko jest prawidłowo, a ja nie będę widział auta w aplikacji... Nie mamy pana płaszcza...
Rafał
Rafał 12 dni temu
Tak tylko jak nie jesteś wpisany to ty musisz wyjaśniać a nikt za to nie odpowiada.Urzędnicy święte krowy.Już widzę ile bedzię się wleć ta rekompesata za cholowanie za parking po prosto do sądu nie ma co zwykły kowalski iść to nachodzi się i nic z tego.
Rafał
Rafał 12 dni temu
Ile to człowiek płaci napycha kieszenie firmom ubezpieczeniowym.Jak ja jeżdżę 5,6 tyś km rocznie autem za 2,5tys zł.I ani razu nie miałem wypadku stłuczki.Nawet jakby ktoś we mnie uderzył to auto albo na szrot albo bym samemu coś wymienił.A co człowiek się napłaci oc jeszcze jak jest młodym kierowcom to by ładny samochód kupił.A niestety młody kierowca wchodzi w życie i ma pod górke jeszcze nie zaczoł jezdzić a już doznaje szoku dojże przejdzie ten zasrany word.To szczęka mu opadnie jak sie dowie ile ma płacić od starego grata oc.Bo nie ma zniżek.Ale sprawiedliowości nie ma jedyna sprawiedliwa jest śmierć że kazdy kiedyś umrze.Zniżki powinien każdy kierowca dostawać jak zda prawko i po kolizjach wypadkach z jego winy powinien tracić zniżkia.Ale ubezpieczalnie by tyle nie zarobiły.
Rafał
Rafał 12 dni temu
W sądzie pracy jest tak ze jak pracodawca nie odbiera dokumentów za potwierdzeniem odbioru to sąd po 2 próbach doręczenia wysyła do poszkodowanego i daje 2 miesiące na dostarczenie a po 2 miechach umarza.Piszą w liście ze można przez komornika.Tylko nie piszą ze komornik pobiera opłatę 60zł od wnioskodawcy.I ma 14 dni na dostarczenie ale nie pisze czy osobiscie równie dobrze może wrzucić do skrzynki pocztowej tak jak ja.Oto jak rząd w 2019 roku zrobił z komorników kurierów za 60 zł.I tak można w tym kraju pracować na umowie ustnej i udać się do sądu i po 2 miesiącach umorzą.Takie przepisy pod złodziei oszustów i krętaczy.
Rafał
Rafał 12 dni temu
Niestety ja miałem przypadek z ciągnikiem na starych numerach.Ubezpieczyciel doradził aby mnie dziadek dopisał do ciągnika aby mi leciały zniżki.Wypełniliśmy druk darowizny ze połowa ciągnika mi dziadek daruje.Wszystko było dobrze jak nie poszliśmy do wydziału komunikacji.W skarbówce nie płaciliśmy wzbogacenia bo wartość była niska a ciągnik stary.W wydziale okazało się ze ciągnika nie ma w systemie.Był rejestrowany w gminie i miał stary dowód i rejestracje.Urzędnik nie wpisał do systemu.A jakby był wypadek to dopiero były by kłopoty.Oc normalnie przychodziło i się opłacało.Przeglądy były robione.Nikt nic nie powiedział ze w systemie nie ma ciagnika.Wyprostowaliśmy to oczywiście słowa przepraszam nie usłyszeliśmy nikt za to nie odpowiedział.A jakby był wypadek lub kontrola to problemy i koszty.
Marek
Marek 15 dni temu
Przecież jak policjant powie że nie mam prawa jazdy w systemie to co z tego że pokaże mu fizycznie to prawo jazdy?
Jacek M
Jacek M 17 dni temu
Cepik ma duże opóźnienia... 😀 To prawda.
Jacek M
Jacek M 17 dni temu
20 lat wożę i niech tak zostanie u mnie... Warto mieć bo żaden srepik, cepik, epik, i inne nie podważają wtedy tego co mam, chyba, że ktoś przez omyłkę (sąd) wpisze dla mnie omyłkowo zakaz prowadzenia pojazdów. Ale to inna sprawa.
Stanley - Stiwi
Stanley - Stiwi 17 dni temu
Witam, Waldku, Mam nurtujoce mnie zapytanie: Np. Co w tedy jak posadzę za kierownicę swojego kolegę kturym powie że ma prawko a przy kontroli okaże się że go nie posiada? Jak to sprawdzić przed posadzeniem go za kierownicę? Ja mam przy sobie wszystkie dokumenty dowód auta i prawko :} przyzwyczajenie też strefa przy graniczna, Niemcy i Czechy, a co w tedy jak bym wiechał bez tych dokumentów do jednego z dwóch kraji?
M
M 17 dni temu
Co. Czy sugerujesz, że przyjęcie mandatu jest obligatoryjne? Nie wiem jak wybitna musiałaby być jednostka, która przyjęłaby te "500zł" mając świadomość, że uprawnienia do kierowania ma.
Damian Kozłowski
Damian Kozłowski 17 dni temu
A skąd wiadomo że te 4600 osób miało problem z powodu błędnych informacji czy faktycznie nie miało uprawnień, nie rozumie po co ten temat jak wcześniej grono ludzi jeździło bez to jakoś nie był z tego powodu kręcony film a teraz wielkie halo. Czyli jak zwykle polska ma być 100 pat za murzynami brawo
arek purgal
arek purgal 17 dni temu
Ja nie biorę ze sobą bo nie mam😁😁😁
Marian W
Marian W 18 dni temu
Ja mam wszystko ze sobą.
Tomasz Wolek
Tomasz Wolek 18 dni temu
Jak tak słucham cię Waldku to sobie myślę gdzie my daliśmy się wpędzić. Tego wolno tamtego nie i aby wyłudzanie pieniędzy przez policjanta ale to wszystko dla dobra naszego. NAPRAWDĘ?
jmd priv
jmd priv 18 dni temu
Słownik języka polskiego PWN blankiet «formularz z wydrukowanymi rubrykami do wypełnienia albo arkusz z wydrukowanym nagłówkiem instytucji». Dokument to wypełniony blankiet. Blankiet nie jest natomiast dokumentem. To nie są synonimy.
OsteR9019
OsteR9019 19 dni temu
Nie wozisz? roznosisz! Aaa, nie nie czekaj to nie ta akcja.
GirL Vaha
GirL Vaha 19 dni temu
OGLĄDASZ TEN DURNY KANAŁ,ROBISZ BŁĄD! Typ co sie ubiera jak dziecko z podstawowki nie bedzie mi mówił co mam robic.te jego porady nic nie wnoszą ,polecam mu nosic rowniez akt urodzenia,ksiazke wojskową,paszport,akty notarialne ,wszystkie dokumenty zakupu czegokolwiek,bo moze sie przydac
Zenek Pedało
Zenek Pedało 19 dni temu
A co to ciężkie jest że przeszkadza komuś?
wojo wnik - TROLLE WON .
wojo wnik - TROLLE WON . 19 dni temu
Dokument pojazdu , tak zwany Dowód Rejestracyjny - jaki BARAN USTANOWIŁ PRAWNIE ŻE NA TRZY STRONY WEWN ĘTRZNE , TYLKO 1/3 JEST PRZEZNACZONA NA WPISY PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH , DWIE CAŁKOWICIE PUSTE , PO WYKOŻYSTANIU PIERWSZEJ STRONY , DOWÓD REJESTRACYJNY DO WYMIANY . KIEDY TE ABSURDY ZNIKNĄ z NASZEGO ŻYCIA ? ? ?
Microsoft Wii
Microsoft Wii 19 dni temu
0:58 według mnie jest to błąd legislacyjny że gdy ktoś nie odbierze dokumentu nie ma uprawnień! Bo taki dokument jest w wydrukowaną datą zdania egzaminu zatem gdy ktoś nie przyjmie mandatu za brak uprawnień potem odbierze prawko i przestawi w sądzie to go uniewinnią. Bo jednak od tej daty miał uprawnienia 😒 BTW ja przemieszczam się w sumie z prawkiem zamiast dowodem żeby potem w razie kontroli maseczkowej nie musiałbym dyktować danych jak ułomnym xd Tylko potem jest problem jak chciałbym w banku nawet wpłacić pieniądze bo na prawko nie obsłużą 😅
Pawel .P
Pawel .P 19 dni temu
Skoro jesr zarzadzanie ze nie trzeba mieć prawka to dlaczego mam sie martwic?
Robert Solarz
Robert Solarz 19 dni temu
Ile tu samochwał,ja pierdzielę...ja mam,ja wożę,ja nigdy nie wyjmuję,ja wszystkim pokazuję. Jak w przedszkolu... proszę pani,ale ja też mam,i ja proszę pani 🤣🤣. Kogo obchodzi, jakie jeden z drugim widzisz dokumenty?? Przecież to nie kasting na najbardziej przykładnego i sesranego obywatela... ludzie, ogarnięcie się 😟.
Michal Klann
Michal Klann 19 dni temu
Zawsze woze skoro wsadziłem w portfel to poco je wyciągać
Adam Zak
Adam Zak 20 dni temu
prawo jazdy, dowód osobisty w domu dowód rejestracyjny na zakładzie pracy (firmowy bus) a przy kontroli IDT i tak sobie inspektorzy dali radę ( szacun). Wszystko było w systemie łącznie z kolorowym zdęciem
pablolinda
pablolinda 20 dni temu
Skoro zalogowałem się do mobywatel i tam jest prawko to po co nadal wozić ?
Tadek
Tadek 20 dni temu
Ubezpieczenie OC działa gdy się nie ma prawa jazdy i poszkodowanemu firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. Tyle, że sprawca bez prawa jazdy będzie musiał jego równowartość zwrócić tej firmie:)). No, czyli..., jednak nie działa :)). Chroni poszkodowanego, a nie sprawcę:).
mwb
mwb 20 dni temu
Ale trzeszczy ten podłokietnik, masakra 😁
IroManiak
IroManiak 20 dni temu
Ale pierdolicz głupoty. Policjant albo daje mandat albo kieruje sprawe do sądu a nie jedno i drugie na raz
Adassko
Adassko 20 dni temu
Jakoś nie ufam temu systemowi, każdy system ma wady :) Prawko wożę przy sobie, apkę też mam, a i jej za bardzo nie ufam.
Remik 14
Remik 14 20 dni temu
Jasne że wożę przy sobie, nic to nie kosztuje a skoro do tej pory każdy woził to jaki jest sens nagle żeby nie brać bo nie i już. Wiadomo czasami się zapomni ale wolę zawsze mieć i w razie czego nie będzie problemu
Piotr Przybyłowski
Piotr Przybyłowski 20 dni temu
Co tak okropnie skrzypi w samochodzie??
Tomekdkm
Tomekdkm 20 dni temu
Mam aplikację, ale i tak wszystkie dokumenty mam zawsze przy sobie - dla świętego spokoju i uniknięciu nie potrzebnych stresujących chwil. :)
adrian13081988
adrian13081988 20 dni temu
Nie rozumiem co za problem nosić ze sobą dowód osobisty jak i prawo jazdy? Ile to miejsca zajmuje w portfelu? Kto chodzi bez portfela i minimalnej ilości gotówki? Dowód rejestracyjny to może być problem bo duży, niewygodny i często auto jest przechodnie.
paluch24PL
paluch24PL 20 dni temu
A ja odłożyłem tylko dowód rejestracyjny, żeby się nie niszczył. Na prawko i oc zawsze się miejsce w portfelu znajdzie. Może to troche z przyzwyczajenia, a może z braku ufmości do systemu.
Jurek Jagu
Jurek Jagu 20 dni temu
Cały czas wożę przy sobie prawko, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie.
janusz niedzwiecki
janusz niedzwiecki 20 dni temu
Panie Waldku to tak szczerze -czy rzad dobrze zrobil chcac nam ulatwic to ze zapominamy dokumentow?Zapewne pan powie ze dobrze o ile juz ten system zacznie funkcjonowac prawidlowo -no wlasnie zanim-Ale co z tymi co juz mieli problemy z powodu systemu czy to nie z checi latania dziury budzetowej?Powiedzial pan ze warto miec dokumenty chociazby w razie kolizji -kiedys moglibysmy sie dogadac a teraz za kazdym razem bedziemy musieli wzywac policje a jak juz przyjada to bez mandatu sie nie obedzie to tez w pewnym stopniu latanie dziury.Moi kierowcy maja zawsze komplet dokumentow z prostrzej przyczyny -poniewaz sa kontrolowani nie tylko w terenie zabudowanym ale i na wiochach gdzie nie zawsze udaje policji szybko sie polaczyc z systemem .wiec zeby zaoszczedzic czas po prostu okazuja dokumenty.
Mike Mike
Mike Mike 21 dzień temu
Ja także prawo jazdy mam zawsze przy sobie ,co prawda w czterech kawałkach, ale jest.
Arkadiusz Pytlewski
Arkadiusz Pytlewski 21 dzień temu
W tym kraju jest cokolwiek co dziala zgodnie z tym co niby ma dzialac? Widzac ten burdel to zaczynam wozic i prawko i dowod i wydruk z badania technicznego. Do tego wole jeszcze miec przy sobie dokument potwierdzajacy zameldowanie i akt urodzenia w dwoch kopiach i dwoch językach, zgode proboszcza na poruszanie sie po blogoslawionych sciezkach Pańskich które sa jednoczesnie drogami publicznymi. Odpis aktu malzenstwa i zgonu ojca i do tego wypelniony pit-37 z potwierdzonym stemplem zlozenia w terminie do 3 lat wstecz w dwoch kopiach. Tekturaland.
Netrick
Netrick 21 dzień temu
Panie Moto Doradco, chciałbym wiedzieć jakie spinki do maski Pan miał w Toyocie GT86, jako, że też dokonałem tej pomyłki finansowej i chciałbym je zamontować :)
Grzegorz Wiss
Grzegorz Wiss 21 dzień temu
Potwierdzam z tym, że dopóki nie odbierzesz prawka z urzędu to tak jakbyś nie miał. Na swoim przypadku mogę to opisać o godzinie 3 nad ranem miałem kontrolę i dostałem 500 minus, a o 11 tego samego dnia odbierałem prawko z urzędu, a w systemie o 3 było że nie mam jeszcze prawka. I uprzedzam pytanie, kwit s WORDu nie załatwi sprawy
stan pol
stan pol 21 dzień temu
Nie wierze, że policja mnie puści bez problemu po okazaniu dokumentu, jeżeli system wykaże, że mam odebrane/zawieszone prawko. To tylko plastik. Jeśli to się nie zgadza z systemem sprawa i tak powinna być wyjaśniona przez kontrolującego.
Ryszard Marciniak
Ryszard Marciniak 21 dzień temu
Ja zawsze mam przy sobie dokument Prawa jazdy i uważam że nie posiadania dokumentu to bzdura
pi0trux
pi0trux 21 dzień temu
Nie muszę, nie wożę - mObywatel... Zwykłe gdybanie a jak będzie błąd, a jak system nie zadziała, a jak 5G mikroboty uruchomi i mózgi zagotuje... Panie Waldku czy to już starość?
Michał Sierakowski
Michał Sierakowski 21 dzień temu
Ale skrzypi ten wóz 😅
Rafał Wołoszyn
Rafał Wołoszyn 21 dzień temu
oczywiście że mam przy sobie wszystkie dokumenty i będę je miał dopóki nie wejdzie jakiś system w którym całkowicie nie będzie się wydawać dowodów, praw jazdy itp w formie papierowej. czyli pewnie nie za mojego życia hehehe, pozdrawiam :D
Paweł M
Paweł M 21 dzień temu
Ja tam wożę wszystko prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie. Kiedyś miałem taką akcję zatrzymała mnie Policja do kontroli. Pyta się mnie czy mam prawo jazdy dowód mówię jasne wszystko mam dałem Policjant się ucieszył nawet mi powiedział ale super, że Pan ma, że to ułatwi. Nie musi wklepywać do systemu ino bardzo szybko sprawnie wszystko poszło, a ja nie stałem długo jak pozostali. Także on czas zaoszczędzony jak i ja 😎
krzys krzys
krzys krzys 21 dzień temu
Waldku A co w przypadku gdy nap nie posiadam prawka i kupuje auto w gdzie w umowie kupna sprzedający wpisuje swoje dane w tym pesel i kontroluje mnie policja. Mówię że nie mam przy sobie dokumentu a podaje pesel osoby od której auto kupiłem 🤔? Osoba ta posiada prawko w systemie więc jak policja werefikuje to czy ja to ja czy ja podaje się za kogoś innego????
Robert Babiak
Robert Babiak 21 dzień temu
Jak trafisz na osiołka w mundurze to tak czy inaczej wmówi Ci, że prawo jazdy było zatrzymane "elektronicznie" ponieważ "na pewno nie miałeś go przy sobie podczas kontroli" i nie dopełniłeś obowiązku oddania go do wystawcy:) Przecież nie będziesz się z nim bił jak weźmie Ci blankiet prawka i nie odda bo wg jego wiedzy jeszcze nie masz do niego uprawnień :) Moim zdaniem jeśli w systemie będzie "babol" to tak czy inaczej podczas kontroli nie udowodnisz, że jest inaczej, Napiszcie mi w odpowiedzi czy mogę lub mam rację :)
Andrzej Kuć
Andrzej Kuć 21 dzień temu
Ja jak wsiadam do samochodu, czy na motocykl zawsze mam przy sobie komplet dokumentów. Nie miałem kontroli od ponad dwudziestu lat, ale w razie czego może to trochę krócej potrwać. Pozdrawiam.
Marta Niewiadomska
Marta Niewiadomska 21 dzień temu
Zawsze mam przy sobie komplet. Jak to u nas, nigdy nie wiadomo na co i na kogo trafisz....😀
Michał n
Michał n 21 dzień temu
Raz miałem kontrolę policji i nie miałem przy sobię dowodu rejestracyjnego bo oczywiście nie było obowiązku aby mieć.Policjant stwierdził że według systemu mam zabrany dowód rejestracyjny i pojawił się problem ale na szczęście po którymś tam razie policjant sam powiedział że mają niedokładny system I to ich błąd bo wkońcu system wykazał że mam ważny dowód naszczęście wyjaśniło się to na miejscu.
kasiula4435
kasiula4435 21 dzień temu
Od 7lat dopiero jestem kierowcą ale przyzwyczajenie mam takie że bez dokumentów ani rusz.
DONKRX
DONKRX 21 dzień temu
Dobrze że obejrzałem ten materiał bo chciała po prawo jazdy już jechać samochodem, a teraz będę z urzędu komunikacji wracać samochodem :)
Sokole Oko
Sokole Oko 21 dzień temu
Po wejsciu tego przepisu wyjalem z potrfela prawko i dowoj rej.I cale szczescie ,bo za kilka dni zgubilem owy portfel.I uswiadomilem sobie ile latnia i zalateiania po urzedach mnie ominelo!Tym bardziej w czasie covid.
Janusz Pijanka
Janusz Pijanka 21 dzień temu
Ile LUDZItyle odpowiedzi
Paweł Matulka
Paweł Matulka 21 dzień temu
Ja jak jeżdżę to nie woze że sobą prawka bo nie mam wogule uprawnień do kierowania ha ha ha
Adam Chojnacki
Adam Chojnacki 21 dzień temu
Dobry materiał ! Pozdrawiam moje okolice widzę za oknami :D
Piotr Nowinowski
Piotr Nowinowski 22 dni temu
Chyba raczej chodziło o brak kary za brak dokumentu, a nie do zachętę do jazdy bez dokumentu. Brak dokumentu nie jest brakiem uprawnień. I jest to krok w dobrą stronę, bo każdemu zdarzało się zapomnieć portfela z dokumentami.
Mirosław Szczypiński
Mirosław Szczypiński 22 dni temu
To nie nasz problem! System taki czy taki, mam prawo jazdy, i już!
Xaoo
Xaoo 22 dni temu
Polska to chory kraj i tyle. Wprowadzają coś, mówią że można a potem okazuje się że 80% obywateli nie ma w systemie. Powtórzę, polska to chory i po***ny kraj. Po co ogłaszają coś, skoro to i tak nie działa?
filippe 25
filippe 25 22 dni temu
A ja trzymam prawko w portfelu a portfel zawsze zabieram ze sobą więc.... Nawet dowód auta cały czas zabieram
Pave Lito
Pave Lito 22 dni temu
Mam aplikacje mobywetel a tam mam prawko dowód itd
Analogowy 13
Analogowy 13 22 dni temu
Ja to już dawno ( ze 2 lata hehe) policjantowi prawka nie dawałem , chcieli dowód osobisty
Magda monika Kieras
Magda monika Kieras 21 dzień temu
chcieli? i dałeś? Nie wiesz, ze nawet gdyby prezydent cie prosil o DO to nie powinienes go nikomu dawać? Okazuje sie a nie daje .... boze widzisz i nie grzmisz. Gliniarz nie ma uprawnien takich, zeby brac od kogos DO, sprawdz SE
Kris
Kris 22 dni temu
Nie ufam żadnym elektronicznym systemom-odkąd nie mogłem wyjść z własnej firmy, bo akurat w momencie wklepywania kodu walnął piorun i wszystko zwariowało. Hardcopy wszystkich ważnych dokumentów mam ciągle przy sobie.
Greet Bout
Greet Bout 22 dni temu
Sierżant Bagieten o tym mówił. Niby nie trzeba, ale traci się czas i nerwy jak coś w systemie się wykrzaczy, dlatego lepiej jednak mieć. Sam Waldku mówiłeś, że będziesz nosił przy sobie i prawko i kartę pojazdu. Dla mnie czas to pieniądz, a nerwy szkodzą zdrowiu ;)
matik0109
matik0109 22 dni temu
ja woze zawsze ze soba komplet dokumentow ✊ ale Waldek mam inne pytanie dajmy na to że jade sobie motocyklem z akcesoryjnym wydechem bez DB kilera no i Pan policjant zatrzymuje i mowi ze glosno. Chce zabrac dowod az nie zaloze killera. I teraz tak ja mowie ze dowodu rej nie mam przy sobie. Policjant wtedy co daje adnotacje w systemie ze dowod zatrzymano? ja potem jade do garazu montuje db killera jade na stacje i podbija ze git. i potem co jade na policje z tym papierkiem i zglaszam ze "usterka" poprawiona czy do urzedu komunikacji? i oni mi odblokowywuja dowod? i tyle nie musze czekac az mi oddadza fizycznie oddadza bo im go nie dalem wiec tu wydaje mi sie ze jestem do przodu
Michał Pyzel
Michał Pyzel 22 dni temu
PWPW nie wydaje praw jazdy tylko je personalizuje. Zdany egzamin nie uprawnia od razu do poruszania się po drogach - wynik jest przesyłany do wydziału komunikacji i na jego podstawie dopiero Starosta nadaje uprawnienie na daną kategorię i wydaje dokument prawa jazdy.
Heidi Krauze
Heidi Krauze 22 dni temu
Co to za maszyna w której siedzisz❓❓❓
Fawomir Fawek
Fawomir Fawek 22 dni temu
masz prawko? no to sprawdź na profilu czy wszystko się zgadza, dowód osobisty tez, dowód rejestracyjny również, i nie woź ze sobą....
Fabiek10
Fabiek10 22 dni temu
Prawo jazdy i dowód osobisty wożę zawsze, bo miejsca w portfelu nie zajmuje wiele :-) woziłbym i dowód rejestracyjny z potwierdzeniem OC, ale nie mieści mi się do przegródki w portfelu :-D
Łukosz 26
Łukosz 26 22 dni temu
Zrobiłem przegląd i już 11 dni mam mobywatelu ze nie mam przeglądu :)
Łukosz 26
Łukosz 26 21 dzień temu
@Icek Szechter jak?aplikacje mam aktualną
Icek Szechter
Icek Szechter 21 dzień temu
A zrobiłeś aktualizację?
Kacper Śląsk
Kacper Śląsk 22 dni temu
Ja tak miałem z OC. Po sprawdzeniu policjanta okazało się że wogóle auto nie ma oc. Dobrze że miałem przy sobie wszystkie dokumęty. Wożę je w telefonie.
paki8211
paki8211 22 dni temu
Miałem niedawno stłuczkę. Pani która we mnie przyłożyła nie istniała w systemie. Gdyby nie miała ze sobą prawka to by miała ciepło.
Adam
Adam 22 dni temu
Używałem elektronicznej wersji, ale przez pół roku twierdziła że nie mam przeglądu i oc xd
Piotr Bogucki
Piotr Bogucki 22 dni temu
Strasznie coś trzeszczą Ci plastiki Waldek (chyba podłokietnik)😉
Damian Damianowski
Damian Damianowski 22 dni temu
Ja zawsze prawo jazdy i dowód osobisty będę miał w portfelu,czasem w różnych sytuacjach wymaga się dwa dokumenty tożsamości,a poza tym ani to nie zajmuje dużo miejsca ani nie waży a pieniądze wydane na ten multimedialny cyrk lepiej byłoby przeznaczyć na szpitale.
Wiesław Hawełka
Wiesław Hawełka 22 dni temu
Niech jeszcze wprowadzą że bez głowy też można wychodzić bo bez mózgu to już cała masa chodzi
paluch24PL
paluch24PL 20 dni temu
Mózgi mają tylko rozumu brak. Pst... Kobuszewski 'Rozum'
Magda monika Kieras
Magda monika Kieras 21 dzień temu
co racja to racja
Andy Korbiarz
Andy Korbiarz 22 dni temu
Bardzo dobry film. Nie trzeba mieć ze sobą: Dowodu Osobistego, Dowodu Rejestracyjnego, ubezpieczenia i Prawa Jazdy ale ja zawsze mam. Dlaczego? To proste. W razie czego, jak mam powyższe ułatwi mi to życie. Dokumenty są i wiadomo kim jestem, czym jeżdżę i czy mam uprawnienia. Możliwość "niemania" tych dokumentów jest przydatna jak po prostu, po ludzku człowiek ich zapomni. Pozdrawiam.
Mariusz
Mariusz 22 dni temu
Waldku jest jeszcze jedna istotna kwestia. Jeśli jedziesz za granicę to niestety trzeba mieć ze sobą komplet dokumentów. Tam nikogo nie będzie obchodziło, że w Polsce nie musisz ich wozić ze sobą.
Daniel Skoczylas
Daniel Skoczylas 22 dni temu
Hołota niemyta wprowadza aplikacje i inne uje muje ale sami nie potrafią tego ogarnąć. Za co te podatki płacimy, ja się pytam?!!! ;)
joziooo64
joziooo64 22 dni temu
Podstawowe pytanie. Skoro nie trzeba miec dokumentów pojazdu przy sobie to dlaczego nie ma naklejek na szybie jak w Austrii lub na tablicach ja w Niemczech czy Czechach. Nawet jak mamy aplikację to aby sprawdzić czy jest przegląd musimy mieć datę pierwszej rejestracji. A skąd mamy ja wziąć jak np. pozyczamy się pojazdu. A oprócz tego to trwa. I trzeba mieć Internet. U mojego znajomego jest tylko 2G. Nie.mozemy wszystkiego opierać o Internet.
Michał Sopa
Michał Sopa 22 dni temu
Ja wożę prawko, dowód i polisę zawsze przy sobie. Nie ważą 2 ton, ani nie są wydrukowane na blankietach 1x2m, żeby było to jakimś problemem. I tak jak mówisz, w przypadku kiedy nie wzywa się Policji też oszczędzi to sporo czasu i problemów.
Lukasz Lukin
Lukasz Lukin 22 dni temu
Ja woze prawko ale też OC
Karol Popiołek
Karol Popiołek 22 dni temu
Nawet posiadając aplikację mObywatel polecam wozić blankiet ubezpieczenia OC. Kontynuowałem ubezpieczenie pojazdu ale w mObywatel widnieje informacja o braku ważnego OC oraz informacja, iż aktualizacja może potrwać kilka tygodni. Minęły na razie 2 tyg. i nadal nie ma informacji mimo opłacenia w całości
Radek
Radek 22 dni temu
Caly czas po staremu woze wszystko oc prawo jazdy i dowód , miałem przypadek ze zabrano mi dowód od naczepy za brak przegladu (w miejscowości Wilkowo pow Świebodzin) naczepa nastepnego dnia przeszła przegląd i pojechałem dalej na blankiecie, 2 tyg pozniej policja z tego samego powiatu zatrzymała mnie do kontroli i dostałem 50 zl mandatu za brak wpisu do rejestru cepik ze dowod nie jest odebrany(zatrzymany) chciaz osobiście mialem go przy kontroli z pieczątką przegladu oraz dokumentem od diagnosty o wpisie do rejestru i pomyślnym przeglądzie
Keniak75
Keniak75 22 dni temu
Wożę w telefonie w aplikacji myObywatel
Suzuki Bandit
Suzuki Bandit 22 dni temu
Ale przecież można wylegitymować się tez smartfonem,,,,w razie czego..W aplikacji jest prawo jazdy i dowód , a także wszystkie dane auta...
Piotrek Wiśniewski
Piotrek Wiśniewski 22 dni temu
Wożę nie wyjmowałem wcale z portfela aż tyle miejsca mi nie zawala
krzyhop drop
krzyhop drop 22 dni temu
Nasłuchałem się wiele razy abym brał Dowód rejestracyjny prawo jazdy i polisę że postanowiłem włożyć je do skrytki w samochodzie i ich z tam tąd nie wyciągam tylko co jakiś czas sprawdzam czy są na swoim miejscu i upewniam się do kiedy przegląd i robienie opłat za polisę a prawko mam w portfelu noszę go ze sobą jak dowód osobisty
atomic inca
atomic inca 22 dni temu
Jak w systemie jest ze nie masz prawka , a ty pokazujesz pale fizyczne prawko to powinien cie aresztowac za poslugiwanie sie falszywym dokumentem To wystarzczy wydrukowac i olaminowac sobie prawko a przy kontroli uprzec sie ze mam , a w systemie macie zle ?Wg mnie to paly klamia ze nie ma twojego prawka w systemie zeby ci wlepic mandat.
Bartosz Majewski
Bartosz Majewski 22 dni temu
A ja nie wożę portfela. Wszystko mam w telefonie. Dokumenty, karty. Mówię tutaj oczywiście o kręceniu się po mieście. Jak gdzieś dalej np. służbowo jadę, to zazwyczaj zabieram ze sobą czy laptopa, czy jakiś plecak, wtedy portfel wrzucam. Ale i tak nie ma w nim dowodu rejestracyjnego. Mnie zawsze irytowało wypychanie kieszeni tymi portfelami, noszenie jakichś piterków, które notorycznie wszędzie zostawiałem. Z wielką ulgą przyjąłem te zmiany. A że system póki co lekko kuleje, no to cóż, w zasadzie normalna sprawa, jeszcze nie powstał nigdy system informatyczny, który by na początku nie sprawiał problemów. Dla mnie cała ta sytuacja to zbawienie, zupełnie nie wiem, czym Wy się stresujecie...
Tomasz Stala
Tomasz Stala 22 dni temu
prawko mam przy sobie zawsze
misiek671
misiek671 22 dni temu
na pewno jeżeli wyjeżdżamy za granice trzeba mieć te dokumenty, tam nie mają cepik-u !!!
Darius 01055
Darius 01055 22 dni temu
Zawsze dokumenty mam przy sobie. Dopiero dzisiaj aktywowałem edokumenty. Zobaczymy jak to będzie wyglądać
MiSiO
MiSiO 22 dni temu
nie wożę żadnych dokumentów wszystko mam w Mobywatelu
Norbiv Player
Norbiv Player 22 dni temu
ja osobiście biorę ze sobą nerkę a w niej się wygodnie trzyma telefon plus profilaktycznie powerbank no i cały portfel także dla mnie to nie problem brać ze sobą prawka
rafał tamioła
rafał tamioła 22 dni temu
Jeżeli jest jakieś nawet drobne zdarzenie drogowe, delikatna stłuczka, zarysowanie to zawsze trzeba wezwać policję bo później mogą być jaja. Policjant stwierdza kto był winien i mamy spokój. Mobywatel, sprawdzamy czy jest wszystko ok i mamy z głowy.
stoksu
stoksu 22 dni temu
W uk mozna jezdzic odrazu po zdaniu egzaminu i nie widze w tym problemu. Czlowiek chce sie nacieszyc zaraz po zdaniu prawka no ale jak widac w polsce mozna to wykorzystac na wlepienie mandatu bez powodu
Bartek Czyżewski
Bartek Czyżewski 22 dni temu
Wozimy cały czas. Pozdro Waldek 😎
Sylwia Grzeszczak - Prawda o nas [Official Music Video]
3:52
ReTo - Paw (prod. Sergiusz)
2:46
ReTo
wyświetleń 3,7M
MiłyPan - Pij Kwiatuszku (Official Video)
3:11
Lemon Records
wyświetleń 332K
Najczęściej kradzione samochody w Polsce
09:41
AKTUALNE CENY W NIEMIECKIM KOMISIE (WIOSNA 2021r.)
17:03
Kradzieże samochodów w 2021
14:22
Moto Doradca
wyświetleń 135K
Na co zwraca uwagę egzaminator - jak zdać egzamin na prawo jazdy kat. B
26:32
Mercedes C63AMG - Eco Edition 2.0T 652 KM
10:10
Moto Doradca
wyświetleń 53K
Sylwia Grzeszczak - Prawda o nas [Official Music Video]
3:52
ReTo - Paw (prod. Sergiusz)
2:46
ReTo
wyświetleń 3,7M
MiłyPan - Pij Kwiatuszku (Official Video)
3:11
Lemon Records
wyświetleń 332K
Uważaj, z kim jedziesz Uberem...
2:55
Koledzy od Języczka by Instytut Lingwistyki
wyświetleń 23K
Купили самую дешёвую Audi RS 5 в России!
20:45
Психопаты Синдиката
wyświetleń 1,4M
Hyundai Elantra 2021 test PL Pertyn Ględzi
27:24
Pertyn Ględzi
wyświetleń 28K